Arda Güler heyecan verici genç oyuncular listesine 16. sıradan girdi: Oyun görüşü hayret verici ve teknik seviyesi mükemmel

İngilizlerin ünlü futbol dergisi Four Four Two, klasik yılın en heyecan verici 50 genç oyuncu listesini yayınladı. Fenerbahçeli Arda Güler, 16. sırada yer aldı.

Arda Güler, en heyecan verici genç oyuncular listesinde. Four Four Two dergisi her yıl olduğu üzere bu yıl da 50 genç oyuncu listesini yayınladı. Mecmuada, Arda Güler için övgü dolu kelamlar kullanıldı.

Listenin birinci sırasında transferin beğenilen ismi Jude Bellingham yer aldı. Dortmund’un 19 yaşındaki İngiliz oyuncusu için, “Ne yapabileceğini hepimiz biliyoruz ve her şeyi yapabiliyor” denildi.

Listenin ikinci sırasında Bayern Münih’in Alman yıldızı Jamal Musiala‘ya yer verildi. Musiala için Almanya Ulusal Kadrosu’nun Teknik Yöneticisi Hansi Flick‘in “Adam eksiltmede, birebirde sıradışı” sözünü kullandı.

RB Salzburg’tan Benjamin Sesko’nun 3, Barcelona’dan Gavi‘nin 4, Real Madrid’in 18 yaşında takımına katmak için kulübü Palmeiras ile anlaştığı Endrick 5’inci sırada yer buldu.

Arda Güler için ne yazdılar?

Fenerbahçe’nin genç yeteneği ise listeye, 16. sıradan girdi. 17 yaşındaki genç yeteneğin oyunun iki istikametini de oynadığı vurgulandı ve şu tabirlere yer verildi:

“Sahayı yapabileceği kadar geniş yapabiliyor. Topu aldığında her vakit en yeterli yere gönderiyor. Bu rolün her iki istikametini oynamak için vakit, sabır ve olgunluk gerektirir. Arda Güler’de bunlar var. Kadife dokunuşlu sol ayaklı, topa sahip olduğunda saha 8k’ya giriyor üzere görünüyor. Bu türlü genç oyuncu için oyun görüşü hayret verici ve teknik düzeyi kusursuz. Şimdi kâfi mühlet alamıyor fakat Kevin De Bruyne’nin kalıbında saf bir makine üzere oynuyor. Şimdi çok fazla oynamadı. Herkes onu ister ve büyük bir kulübün onunla imzalaması akla yatkın olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir