Ümit Özdağ: Bunlar daha iyi günlerimiz; bütün selefi cihatçılar Türkiye’de hilafet kurma sevdası ile sokaklara çıkacaklar

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, İstanbul Esenyurt’ta bir zincir markete giren Fas asıllı kişinin, kasada çalışan kadına “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var” demesine reaksiyon gösterdi. Özdağ, “Bunlar daha âlâ günlerimiz. Şayet Haziran 2023 seçimlerinden Zafer Partisi’ne Türk halkından “Yollayın bunları” yetkisi çıkmazsa Çeçen, Suriyeli, Faslı,Afgan, Iraklı kısaca bütün selefi cihatçılar Türkiye’de hilafet kurma sevdası ile sokaklara çıkacaklar” dedi. 

İstanbul Esenyurt’ta bir zincir markete giren Fas asıllı kişi, kasada çalışan bayana, “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var” dedi. Adamın yanına yaklaşan bir bayan müşteri ise nereli olduğunu sorduktan sonra, “Burası Türkiye Cumhuriyeti. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz” dedi. Faslı olduğunu söyleyen erkek, “Nerede olduğumu biliyorum abla. Ben cennet istiyorum sana” sözlerini kullandı. Bayan ise, “Sen tehlikesin benim için şu anda” cevabını verdi. Faslı erkek, kelamlı tacizini sürdürmesi üzerine ise öteki müşteriler tarafından marketten kovuldu.  

Bu esnada etraftaki vatandaşlar “Burası Türkiye Cumhuriyeti” diyerek Faslı kişiyi marketten kovdu.

İstanbul Esenyurt’ta bir zincir markete giren Fas asıllı kişi, kasada çalışan bayana, “Burada sigara, alkol satılıyor. Başın açık. Ne gerek var” dedi.” />

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: 

“Bunlar daha güzel günlerimiz. Şayet Haziran 2023 seçimlerinden Zafer Partisi’ne Türk halkından “Yollayın bunları” yetkisi çıkmazsa Çeçen, Suriyeli, Faslı,Afgan, Iraklı kısaca bütün selefi cihatçılar Türkiye’de hilafet kurma sevdası ile sokaklara çıkacaklar. Artık Zafer vakti.” 

“Bütün dünyadan selefi cihatçılar ile şeriat savaşçıları Türkiye’ye yönlendiriliyor ve konumlandırılıyor”

Özdağ ayrıyeten 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Coşkun Faik Kavala‘nın “Fas’ta iki yıl yaşadım. Marakeş’teki gece hayatı bizde yok. Şeşaven’de sokakta marijuana satıyorlar. Fuhuş çok yaygın. İçki de bizden ucuz. Kendi ülkesi bu türlü olan Faslı Türkiye’ye gelip “şeriat” istiyorsa bunda bir iş vardır. Bütün dünyanın cihatçılarını topluyoruz” sözlerini kullandığı paylaşımını alıntılayarak şunları söyledi: 
 
“Kavala’nın yaptığı tespit çok hakikat. Bütün dünyadan selefi cihatçılar ve şeriat savaşçıları Türkiye’ye yönlendiriliyor ve konumlandırılıyor. Bu büyük bir proje. Eğitim seminerlerinin sinemalarını toplumsal medyada bile bulabilirsiniz. Göz nazaran göre oluyor.” 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir