Trabzonspor’da forvetler bekleneni karşılayamadı

Spor Toto Muhteşem Lig’de ve Avrupa’da gayelerinden kopan geçtiğimiz dönemin şampiyonu Trabzonspor’un kongre kararı almasına iten nedenlerin başında sportif muvaffakiyet ile futbolcu maliyetlerinin örtüşmemesi yatıyor. Ahmet Ağaoğlu’nun istifasıyla yeni bir periyoda geçiş yapmaya hazırlanan Karadeniz takımında dönem başında forvet çizgisine transfer edilen Umut Bozok ve Gomez bekleneni veremeyerek hayal kırıklığı yaşattı. 3 taksit halinde ödenmek kaidesiyle 2 milyon euroya transfer edilen oyuncu yıllık ise 26 milyon 250 bin TL kazanacak oyuncunun Trabzonspor’a yıllık maliyeti ise 40 milyon TL’yi buluyor.

Geçen dönem kiralık forma giydiği Kasımpaşa’da rakip fileleri 20 kere havalandırarak gol hükümdarı olan, dönem başında ise bonservisinin bulunduğu Fransa’nın Lorient Kulübünden Trabzonspor’a transfer edilen Umut Bozok, yeni ekibinde beklentinin uzağında kaldı. Spor Toto Muhteşem Lig’de 3 , Avrupa ve Ziraat Türkiye Kupası’nda 1’er gol atan oyuncu toplamda 5 gol attı. Fransa’nın Lorient Kulübüne 3 taksit halinde ödenmek kaidesiyle 2 milyon euroya transfer edilen oyuncu Trabzonspor’dan yıllık 26 milyon 250 bin TL kazanıyor. Oyuncunun Bordo-Mavili kulübe ise yıllık maliyeti 40 milyon TL’yi buluyor.

Sezon başında Spor Toto Süper Lig, devam ederken İspanya’nın Valencia Kulübünden 4 taksit halinde ödemek kuralıyla 3 milyon euro karşılığında transfer edildiği açıklanan Gomez, yıllık ise bordo-mavili kulüpten 1 milyon 750 bin euro kazanacak. (35 milyon 190 bin TL) , imaj hakkı 1.2 milyon euro (25 milyon 225 bin TL) olan oyuncunun Trabzonspor’a yıllık maliyeti ise 70 milyon TL’yi buluyor. Urugaylı oyuncu Spor Toto Harika Lig’de 4, Avrupa’da 1 ve Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere toplam 6 gole imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir