Selçuklu Belediyesi Sentetik Çim Saha


Selçuklu Belediyesi tarafından yenilenerek  UEFA standartlarına getirilen ve bünyesine bir de idari bina kazandırılan  “Selçuklu Belediyesi Sentetik Çim Saha”nın resmi açılışı 14 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilecek. 

İlçenin her anlamda kalkınması için yatırımlarını sürdüren Selçuklu Belediyesi 2022 Kasım ayında yenileme çalışmalarını tamamlayarak yeni yüzü ile hizmete sunduğu Şeyhşamil Mahallesi’ndeki “Sentetik Çim Saha”nın resmi açılışını gerçekleştiriyor. UEFA standartlarına getirilen ve  içersine bir adet de idari bina kazandırılan tesis 14 Temmuz Cuma günü saat 10.30’da resmi olarak açılıyor.

YENİLEME ÇALIŞMALARINDA NELER YAPILDI

Selçuklu Belediyesi Sentetik Çim Saha yenilenen yüzüyle Konya ve Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmaya devam edecek.  Futbola kazandırılacak yeni yıldızların yetiştirilmesi amacıyla  tesiste  yapılan çalışmalarla eskiyen Sentetikçim saha kaldırılarak yerine daha büyük ve UEFA standartlarına uygun bir sentetik çim saha yapıldı. Stat alanına sentetik çim sahanın yanı sıra tribün ile birlikte 2 adet hakem odası, idari ofis, sağlık odası, gözlemci odası ve 4 adet soyunma odası bulunan idari bina inşa edildi. 546 metrekare alanı bulunan stadyumda ayrıca 27 araçlık otopark yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir