Öğrencisini darbedip ayağını kırdığı iddia edilen gözaltına alındı

Manisa’da ayağında kırık tespit edilen öğrenciyi darbettiği öne sürülen öğretmen gözaltına alındı.

İddiaya nazaran, kentteki bir ortaokulda vazife yapan öğretmen Ö.K, ders sırasında pet şişeyle oynadığı gerekçesiyle uyardığı öğrencisi Y.Ç’yi (14) sınıfta darbetti.

Olay sonrası okula çağrılan öğrencinin annesi Reyhan Ç, darbedildiğini gördüğü çocuğunu hastaneye götürdü. Ayağında iki kırık ve bedeninde darp izleri belirlenen çocuk, tedavisinin akabinde darp raporu verilerek taburcu edildi.

Annenin polise yaptığı şikayet sonrası yürütülen soruşturma kapsamında öğretmen Ö.K, gözaltına alındı.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğünce başlatılan idari soruşturma kapsamında da öğretmenin açığa alındığı belirtildi.

Reyhan Ç, oğlunun derste yaramazlık yaptığının bildirilmesi üzerine okula davet edildiğini, kimsenin kendisine oğlunun darbedildiği istikametinde bilgi vermediğini öne sürdü.

Reyhan Ç, “45 dakika boyunca rehberlik servisinde oturduk, benim çocuğumun dayak yediğini kimse bana anlatmıyor ve ben bu esnada onlardan özür diliyorum oğlum yanılgı yaptı diye. Aradım, oğlum telefonumu açtı ve rehberlik odasına çağırdım. İçeri girdiğinde hızı kıpkırmızı, yüzü şiş, üstü başı toz içerisinde. ‘Yüzün niçin şiş’ dedim ağlamaya başladı. Öğretmeninin sınıf içinde kendisini dövdüğünü söyledi. Olayı görüp müdahale eden öğretmenler de karakola geldi, onlar da sözlerini verdiler.” diye konuştu.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir