Kayserispor’un yeni başkanı Ali Çamlı oldu

Kayserispor Kulübünün harikulâde genel heyetinde başkanlığa Ali Çamlı seçildi.

Kadir Has Kongre Merkezi’ndeki genel heyette, idare, faaliyet ve kontrol raporları oy çokluğuyla ibra ve kabul edildi. Daha sonra tek listeyle gidilen seçimde Ali Çamlı kulüp başkanlığına seçildi.

Kayserispor Kulübü Onursal Lideri Mehmet Özhaseki, genel konseyde yaptığı konuşmada, eski lider Berna Gözbaşı‘nın kulübü ayakta tutabilmek için maddi ve manevi birçok fedakarlıkta bulunduğunu söyledi.

Bu fedakarlıkların boyutunun kendi şirketini güç durumda bırakma noktasına kadar ilerlediğini vurgulayan Özhaseki, fabrikayı yaşatacaklarını, çalışanların işini, üretimini devam ettirmesini sağlayacaklarını belirtti.

Yeni lider Ali Çamlı’nın Kayseri’ye birçok hizmetinin bulunduğunu aktaran Özhaseki, “Allah kolaylık versin. Bu türlü bir risk alıyor. Kolay bir iş değil. Ortamızdan bir babayiğit bulduk. İşi rast gelsin. Ali Çamlı lider seçildi fakat bütün kent olarak ona takviye vereceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.” diye konuştu.

Gözbaşı: “Bu süreçte çok fazla kaynak aktarmak zorunda kaldık”

Berna Gözbaşı ise Türkiye’nin ilk kadın kulüp başkanı olmanın verdiği gururla 2 yıl boyunca Kayserispor için çaba verdiğini anlattı.

Görevi boyunca başta salgın süreci olmak üzere birçok fevkalâde durumla karşılaştığını lisana getiren Gözbaşı, “Bu süreçte çok fazla kaynak aktarmak zorunda kaldık. Daima artan kur, artan maliyetler… Daima olmayanı oldurmaya çalıştık. Kulübün bana olan borcu açıklandı. Bu borcun en az 3’te biri kadar da harcama limitlerini artırmak için bağışladım. Ben bunları yaparken de bir beklenti içine girmedim. Kendi firmanın reklamını yapmanın da peşinde değildim. Ben yalnızca aldığım misyonu ve bu kulübü yaşatmayı kendime misyon edindim.” sözlerini kullandı.

“Kayserispor bizim için çok kıymetli”

Başkan Ali Çamlı ise bu güç vazifesi Kayseri’ye vefa borcu olduğunu düşündüğü için kabul ettiğini söyledi.

Kayserispor’da başkanlığın bir bayrak yarışı olduğunun altını çizen Çamlı, şunları kaydetti:

“İşimizin ne kadar sıkıntı olduğunu bilmekle birlikte bize tevdi edilen bu vazifenin bir o kadar da gururlu ve onurlu olduğunu mutlaka biliyoruz. Dışarıdan gazel okumak çok kolay arkadaşlar. İçine girdiğiniz vakit bu işin kıymetini, sıkıntı bir vazife olduğunu şahsen yaşıyorsunuz. Yaklaşık altı aydır ben bu kulübün işi içerisindeyim. Kayserispor bizim için çok değerli. Bundan sonra değerli olmaya devam edecek.”

Kongreye, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç da katıldı.

Yönetim kurulu belirlendi

Başkan Ali Çamlı’nın yönetim kurulu asil listesinde, şu isimler yer alıyor:

Hüseyin Behyan, Nurettin Açıkalın, Tufan Koç, Batuhan Samet Koç, Yücel Şahin, Erol Çetin, Veysel Serdar, Yusuf Hakan Özdemir, İlyas Yıldırım, Etem Mezgitli.

Yedek liste:

Ahmet Solak, Mehmet Baykan, Mehmet Yay, Cihan Şahin, Onur Gülener, Fatih Personel, İsmail Eğin, Süleyman Akın, Seyit Mutier, Mustafa Altun, Savaş Balıkkuşu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir