EgeYDD’nin ilk kadın başkanı Pınar Kılıç oldu

Ege İdare Danışmanları Derneği’nde (EgeYDD) bayrak değişimi yaşandı. Yönetim Kurulu içinde yapılan düzenleme ile mevcut lider Sinan Gültekin, yönetim kurulu üyesi, derneğin kurucularından ve birebir zamanda EGİKAD Yönetim Kurulu Lideri olan Emre Pınar Kılıç’a başkanlığı devretti. Bu değişimle Kılıç, derneğin ilk kadın başkanı olarak kayıtlara geçti.

Bu vazife değişikliğinin planlanan bir değişiklik olduğunu ve EgeYDD’nin dinamik yapısına uygun bir karar sonucu alındığını söyleyen EgeYDD’nin yeni yönetim kurulu lideri Emre Pınar Kılıç, idare danışmanlığının bir meslek olarak tanınması ismine çalışmalara devam edeceklerini söyledi. 2014 yılında başlamış oldukları seyahati bugün hala gururla devam ettirdiklerini söyleyen EgeYDD Başkanı Kılıç, “Derneğimizin geçmiş periyot yöneticilerimize ve bayrağı devraldığım Sinan Gültekin’e katkıları için çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte değerli başarılara daima birlikte imza attığımız bu çatı altında yürüttüğümüz çalışmalar artarak devam edecek” biçiminde konuştu.

HIZLI DEĞİŞİM DÖNEMİ

Tüm dünyanın süratli bir değişim periyodunda olduğuna dikkat çeken Kılıç, “Bir taraftan toplumsal gelişim ve ekonomik büyümenin can damarı olan dijitalleşmenin tesirini yaşantımızın her alanında hissederken, öteki taraftan global salgın, iklim krizi, iktisattaki değişken süreçler, birçok alanda belirsizliğin karar sürdüğü zorlayıcı devirden geçtik ve tesirleri ağır devam etmektedir. Umudumuzu bu değişimle birlikte senkronize ederek hakikat bir liderlik vasfı ile birlikte yolunuza devam etmemiz gerekmektedir” dedi.

“YÖNETİM DANIŞMANLIĞI MESLEKTİR”

Yönetim danışmanlığının kamu, sivil toplum ve iş dünyası kuruluşlarının tamamına hizmet eden, kıymet yaratan, kapasitelerini geliştirebilen, sürdürülebilir bir hayata devam etmelerini sağlayan kıymetli bir meslek alanı olduğunu vurgulayan Kılıç, “İş hayatının dinamiklerinin süratle değiştiği, nesillerin değiştiği, çalışma hayatına dair tüm tariflerin değiştiği süreçte en fazla çalışmamız gereken devirdeyiz. Ve tüm tariflerle bir arada İdare Danışmanlığının pozisyonu, tesir alanı ve stratejik kıymeti daha da artmıştır. Tüm kesimlerin kurum ve kuruluşların ve tüm nesillerin bağlantısında oynayacağımız kilit rol meslek olarak çok kritiktir” diye konuştu.

“FAALİYETLER KALDIĞI YERDEN DEVAM”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir