Başkan Büyükakın: “Kocaeli’ni depreme hazırlamak için çalışacağım”

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, esnaf ve sanatkarlarla Derince Yenikent Kültür Merkezi’nde buluştu. Birinci önceliklerinin Kocaeli’yi zelzeleye hazırlamak olduğunu vurgulayan Lider Büyükakın, “Hep birlikte bu kenti zelzeleye hazırlamalıyız” dedi. Programa Lider Büyükakın’ın yanı sıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Lideri Kadir Durmuş, AK Parti Derince İlçe Lideri Koray Merdan ile Kocaeli’deki esnaf ve sanatkar odalarının lider ve yöneticileri katıldı.

“DEPREME HAZIRLANMALIYIZ”

17 Ağustos 1999 Marmara Zelzelesi öncesinde yapılmış 160 bin adet binayı taradıklarını anlatan Lider Büyükakın, “Hangi alanda binalar riskli belirledik. Önümüzdeki süreçte bu binaları yenilememiz gerekir. Daima birlikte bu kenti zelzeleye hazırlamalıyız. Ben bütün gücümle buna çalışacağım. Sokak sokak gezip anlatacağım” diye konuştu.

“YENİ JENERASYONLARA PAK DÜNYA BIRAKMALIYIZ”

Başkan Büyükakın, “Bu kent tıpkı vakitte ulaşım ağları üzerinde oturan kent. Kentimizin ulaşım ağını düzgünleştirmek de ikinci önceliğimiz. Bizim toplu taşımaya teşvik projeleri üretmemiz lazım. Bu sorun bu kentin ortak mevzusu” tabirlerini kullandı. Konuşmasında çevresel faktörlere de değinen Lider Büyükakın, “Temiz hava almamız lazım. Kentimizi geleceğe hazırlamalı, yeni kuşaklara pak bir dünya bırakmalıyız. Bunu yaparken çocuk, genç, bayan, yaşlı engellilerimizi unutmadan yapacağız. Kent yalnızca binaları sağlam olduğunda güçlü kent olmaz. Tıpkı vakitte çocuklar, gençler, bayanlar, yaşlılar, engelliler itimat içinde yaşıyorsa güçlü kent olur. Havası, suyu, toprağı kirlenmemiş bir kent olmalıyız. Bu da üçüncü önceliğimiz. Bunu yapmamız için de STK’larımızın gücünün artması lazım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir